Kamenný koberec

Použitím kamenného koberce na terasy, balkóny, schody, okolí bazénů atd... získáte celistvý povrch beze spár, s krásným přírodním vzhledem, který je odolný vůči povětrnostním vlivům, neklouzavý, mrazuvzdorný a jehož údržba je velice jednoduchá.


Důležité informace ke kamenným kobercům:

Proč si vybrat náš kamenný koberec? Používáme zahraniční vysokopevnostní UV stabilní pryskyřice, které nežloutnou a mají vysokou pevnost.Narozdíl od většiny českých dodavatelů kamenných koberců, kteří používají české pryskyřice, které mají menší pevnosti a již za 1-2roky se často stává, že pryskyřice se z povrchu kamenného koberce opotřebuje a drolí se kamínky.

Spotřeba materiálu na 1 m2 je orientační, množství spotřebovaného materiálu stoupá v případě zakrývání nerovností v podkladu.Při aplikaci svislých ploch je třeba počítat s vyšší spotřebou materiálu o jednu třetinu.

Příklady barevného provedení:MINIMÁLNÍ SÍLA PŘI APLIKACI KAMENNÉHO KOBERCE JE:

Frakce 0,7-1,8mm  - 0,4cm

Frakce    1-4   mm  - 0,8 cm

Frakce    4-8mm    – 1,3 cm

V případě slabší vrstvy se ztrácí pevnost a nemůžeme poskytnout záruku z důvodu nedodržení technologického postupu stanoveného dodavatelem

Od síly 2,5 cm je kamenný koberec samonosnou vrstvou, tudíž lze kamennou hmotu aplikovat do různých forem a rámů a vytvořit z ní obkladové desky na stěny, plotové díly a tak podobně.

Epoxidovou pryskyřici skladujte v uzavřených obalech při teplotě 8-25 stupňů C.

 • Aplikaci kamenného koberce provádějte při teplotách nad 10 stupňů C.
 • Při aplikaci i po ní, než pryskyřice přestane být lepivá nesmí pršet , dešťová voda by narušila chemickou reakci v pojivu. Pozor též na večerní rosu!
 • Při aplikaci míchejte najednou pouze 1 pytel kamínků s pryskyřicí a ihned zpracujte! Doba zpracovatelnosti je cca 45 minut!
 • Po 60 minutách nelze již do položeného koberce zasahovat, i když se může zdát, že s kamennou hmotou lze ještě pracovat!
 • Doba vytvrzení
 • pochůzný po 24-48 hod. (závisí na teplotě vzduchu)
 • plně zatížitelný po 7-14 dnech (závisí na teplotě vzduchu)

PRYSKYŘICI SLOŽKU A a SLOŽKU B ODMĚŘUJTE NA VÁHOVÉ DÍLY, NIKOLI OBJEMOVÉ!!!!

 • Před aplikací musí být podklad soudržný, čistý bez prachu, (omytý tlakovou vodou), suchý, bez mastnoty)
 • o vhodnosti použití penetrace na vaši aplikaci kontaktujte náš zákaznický a technický servis tel. 605 541 746.
 • Pokud se musí penetrovat, je nutné penetrovat pouze Epoxidovou penetrací Dupox 2010!! Penetrace disperzní na vodní bázi NEJSOU vhodné pod kamenný koberec!!
 • nový podkladní beton musí být vyzrálý min. 28 dní
 • Pokud se vám stane v důsledku skladování nebo přepravy pryskyřice za nízkých teplot, že vám pryskyřice složka A zbělá, ztuhne, nebo zkrystalizuje (nebude to čirá tekutina), snadno lze tento jev napravit tím, že postavíte nádobu se složkou A do vodní lázně, něčím podložíte aby nešel přímý žár na kyblík a budete zahřívat cca na 70 stupňů Celsia, dokud pryskyřice nezprůhlední a neztekutí. Před aplikací ji nechte vychladnout na pokojovou teplotu.