Umělý kámen

Firma se zabývá výrobou betonových prvků zahradní architektury jako jsou plotové sloupky a obklady, haklíkové obklady, řemínkové obklady, plotové stříšky, plotové zakrytí, bazénové lemy apod.

Umělý kámen - základní informace.

Použití

Umělý kámen je produkt, z kterého je vyráběna ucelená kolekce stavebních prvků: stavebnice plotů, zdí, podezdívek, dále jsou to schody, obklady, dlažby, bazénové lemy, elektroměry a pojistkové skříně.

Vlastnosti umělého kamene

Špičkové vlastnosti (vzhled, pevnost, mrazuvzdornost) jsou výsledkem propracovaných technologických postupů při použití receptury založené na nejmodernějších poznatcích z oborů fyziky, chemie a stavebnictví. Významným pozitivním faktorem je i kvalifikace pracovníků, kteří se na výrobě tohoto produktu podílejí. Vlastnosti umělého kamene splňují požadavky příslušných norem, které byly vydány v roce 1999 v souvislosti s připravovaným vstupem ČR do Evropské Unie.

Jak a z čeho se vyrábí

Umělý kámen je vyráběn dusáním příslušných směsí do forem. Tvoří jej jakostní suroviny (sklářské písky, bílý cement, barviva a řada chemických přísad), které garantují vysokou životnost hotových výrobků i jejich nadstandardní vzhled.

Barevné provedení

V současnosti je to 6 základních barevných odstínů. Většina z nich imituje přírodní kámen – počínaje několika typy opuky, přes mramor, různé druhy pískovců.

Cena

Umělý kámen je dokladem toho, že nejlepší nemusí být vždy nejdražší. Není tajemstvím, že výrobců kvalitního umělého kamene je v České republice více. Srovnání kvality, vzhledu a ceny umělého kamene s konkurenčními produkty vede ovšem k závěru, že lepší výrobek z umělého kamene za takto příznivou cenu zákazník na českém trhu nekoupí.

V čem spočívá vysoká užitná hodnota

Stavební prvky z umělého kamene jsou funkční i estetické zároveň. Jejich montáž je velmi snadná a mimořádně rychlá. Umělý kámen lze navzdory jeho pevnosti bez jakýchkoli problémů opracovávat – vrtat (i bez příklepu), řezat frikční pilou, přitesávat. Ve srovnání s klasickými stavebními postupy (např. postavení plotu z cihel, jejich omítnutí, naštukování, barevný nátěr) lze dílo z umělého kamene pořídit za zlomek času potřebného při použití běžných stavebních materiálů.

Mimořádně příznivé výsledky – zejména u parametrů PEVNOST, MRAZUVZDORNOST, ODOLNOST PROTI OTĚRU dosažené při průkazních zkouškách prováděných v rámci atestu garantují neměnné vlastnosti výrobků po dobu mnoha desítek let.

Postupy montáže

Návody k montáži jednotlivých kategorií (ploty, přístřešky na plynoměry atd.) obdrží zákazník v prodejně firmy . Obecně však platí, že po skončení montáže je třeba provést tzv. hydrofobizaci, spočívající v chemickém ošetření umělého kamene vůči povětrnostním vlivům. Jde o docílení vodoodpudivosti, zamezení vlivu kyselých dešťů, znemožnění růstu mechů a lišejníků v pozdějších letech. Umělý kámen se - poté, co hotové dílo řádně vyschne - natře  impregnací . Tento produkt lze dodat zákazníkům spolu s výrobky z umělého kamene. Impregnace je vodou ředitelná kapalina, umožňující za cenu nepatrných nákladů i úsilí docílit dlouhodobé ochrany umělého kamene. Životnost tohoto nátěrů je uváděna v rozmezí 3 až 5 let. Použitím impregnaceje umělý kámen fakticky „impregnován“, aniž by došlo k jeho vzhledovým změnám.

Příklady barevného provedení: